1396/12/02
 

 

فهرست مطالب
معرفی کتاب

آموزش خانواده

اخبار
تاریخ: 1396/02/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 106 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کارگروه زنان و خانواده استان با سرپرست اداره کل سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و فرماندار اهواز برگزار گردید

کارگروه زنان و خانواده استان با سرپرست اداره کل سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان  و فرماندار اهواز برگزار گردید

 کارگروه زنان و خانواده استان با حضور دکتر حسین زاده سرپرست اداره کل سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و فرماندار اهواز برگزار گردید.در این جلسه به بررسی سه دستور کارپرداخته شد.

دستورکار نخست در رابطه با طرح خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و تشخیص زود رس سرطان در زنان بود. دکتر کوروش نعمانی کارشناس بیماریهای غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی به تشریح علل بروز سکته های قلبی و مغزی پرداخته و راهکارها یی جهت پیشگیری از سرطان و تشخیص بهنگام آن بیان نمود.
 در دستور کار دوم به بررسی مشکلات مربوط به کانون های فرهنگی اجتماعی شهرستان اهواز  پرداخته شد.
سرپرست اداره کل بانوان و خانواده استانداری خوزستان با بیان اینکه در شهرستان اهواز دو کانون فرهنگی اجتماعی وجود داشت که اکنون فقط یکی از آنها پابرجاست گفت: متاسفانه یکی از کانون ها تغییر کاربری داده است و فقط یک کانون فرهنگی اجتماعی فعال است .
وی افزود: در گذشته این کانون ها به طور مرکزی به وسیله ی استانداری مدیریت میشدند، حتی پرسنلی که آنجا بودند توسط استانداری بیمه میشدند و تمام مراحل قانونی انجام میشد،اکنون این کانون مستقلا کار میکند و مستقیما زیر نظر فرمانداری اهواز نیست در حالی که در دستورالعملهای بالا ، کانون ها زیرمجموعه فرمانداری ها هستند و مدیریت ،ارزیابی، کنترل و نظارت آن ها بر عهده فرمانداری باید باشد.
سیده فرانک موسوی اظهار داشت:پیشنهاد میدهم این کانون از زیر نظر استانداری خارج شده و زیر نظر فرمانداری اهواز باشد تا فرمانداری بتواند نظارت خوبی برآن انجام دهد.
وی ادامه داد:طبق بازدیدهایی که از این کانون داشتم از نظر فضای فیزیکی بسیار فرسوده است، یک بازارچه خود اشتغالی نیز به آن متصل است که توسط کانون فرهنگی اجتماعی مدیریت میشود و شامل غرفه هاییست که بعضی افراد در اختیار گرفتند و درب آنها بسته است ویا آقایان به نام خانمها این غرفه هارا اجاره کرده اند و خودشان آنجا حضور دارند ،لازم  میدانم هرچه سریعتر تکلیف افرادیکه آنجا حضور دارند وبازارچه مشخص شود .
سرپرست اداره کل بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به اینکه شهرداری در نظر دارد این کانون تخریب شده و تبدیل به پارک گردد گفت: اگر تا به امروز این کانون باقی مانده است ما توانسته ایم آنرا حفظ کنیم.بدیل اینکه  یک ظرفیت برای بانوان است که میتوانند در آنجا  فعالیت های اجتماعی، سیاسی ،فرهنگی و حتی آموزشی انجام دهند.
وی افزود: باید کیفیت کانون فرهنگی اجتماعی را بالا ببریم و فضای مناسبی برای بانوان ایجاد کنیم.
موسوی اظهار داشت: سالهاست هیئت مدیره کانون فرهنگی اجتماعی تغییر نکرده و ثابت است در صورتیکه هر دوسال یکبار باید مدیریت آن تغییر کند.
دستورکار سوم جدول تطبیقی است از وظایف دستگاه هایی که متولی امر حقوق کودک هستند و باید جز شرح وظایف دستگاه ها قرار بگیرد و هرکدام برنامه های خود را در حوزه ی کودک و نوجوان ارائه دهند .
در خاتمه سرپرست اداره کل سیاسی اجتماعی استانداری اظهار داشت:  کانون فراهنگی اجتماعی  به  فرمانداری اهواز وگذار شود و بحث حقوقی آن نیز مورد بررسی قرار گیرد واز بلاتکلیفی خارج شود.
وی افزود: از سال 89 تا به امروز هیئت مدیره کانون جلسه ای برگزار نکرده است درواقع هیئت مدیره ندارد و فقط اسمی هیئت مدیره دارد.
حسین زاده گفت: امسال از اعتباراتی که در حوزه اجتماعی اختصاص داده شد مبلغ  450 میلیون تومان در جهت کاهش آسیب های اجتماعی  به امور بانوان تخصیص گردید.
وی ادامه داد: امیدوارم باتلاش دستگاه ها و همکاری باهم کارها از بحث شعار خارج شده و جنبه عملی بگیرد.
 
کد: 31735
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • کارگروه زنان و خانواده استان با سرپرست اداره کل سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان  و فرماندار اهواز برگزار گردید
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

 

ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط مقام معظم رهبری

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده

 

 

خانم سیده فرانک موسوی

پیوندهای مفید