1396/12/02
 

 

فهرست مطالب
معرفی کتاب

آموزش خانواده

اخبار
تاریخ: 1395/12/25 نظرات: 0 نظر نمایش: 299 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استاندار خوزستان: بانوان با حضور پررنگ تر خود در اجتماع بستر را برای سپردن مناصب مدیریتی به آنان فراهم کنند

استاندار خوزستان: بانوان با حضور پررنگ تر خود در اجتماع بستر را برای سپردن مناصب مدیریتی به آنان فراهم کنند

 

نشست استاندار خوزستان با مشاورين امور بانوان دستگاه ها، فرمانداري ها عصر امروز در سالن جلسات استانداري برگزار شد.

دکتر غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان در نشست مشاورين امور بانوان دستگاه ها و فرمانداري ها با بيان اينكه بايد از توان همه شايستگان به نحو مطلوب استفاده شود ابراز اميدواري كرد و گفت: همه پتانسيل هاي استان در جاي خود قرار گيرند تا استان به سمت تعالي برود.

شريعتي افزود: گفته شده پست هاي مديريتي كمتر به بانوان داده مي شود، در اين خصوص بايد صبر كرد. ما از جامعه سنتي برخواسته ايم و سنت بر مدرنيته قالب است بايد به تدريج اينگونه مسائل را با رعايت ملاحظات شرعي اصلاح كنيم، طي اين مسير به تدريج است و اقدامات فوري نتيجه اي در بر نخواهد داشت.

وي با اشاره به اينكه در كشورهاي توسعه يافته و پردرآمد هم روند برابري جايگاه زنان با مردان به تدريج صورت گرفته است بيان كرد: در انگليس براي حق راي زنان بيست سال مبارزه شده است، حق گرفتني است اما به روش هاي مسالمت آميز.

استاندار خوزستان تاكيد كرد: بايد از قابليت زنان در مسير مديريتي بهره مند شد و از پتانسيل آن ها در جاي مناسبش استفاده كرد، كوركورانه حمايت كردن كار به جايي نخواهد برد.

شريعتي به اشتغال زنان در بخش خصوصي اشاره كرد و گفت: در بخش خصوصي زنان بسيار موفقي وجود دارد كه منشاء توليد ثروت براي استان شده اند. ما آن ها را تقويت مي كنيم.

شريعتي با بيان اينكه جامعه ايران سنتي است و شكستن اين فرهنگ ديرينه سخت مي باشد تاكيد كرد: من به دنبال باز كردن گره هاي اين مشكل هستم نه شكستن آن، چرا كه باز كردن گره ها موثر تر است و هزينه كمتري به دنبال دارد.

استاندار خوزستان با اشاره به اين موضوع كه بانوان در استان ما بايد شرايط اجتماعي تر به خود بگيرند افزود: روحيه كار در اجتماع بايد در بانوان تقويت شود تا در مسير كار جمعي حضور بهم رسانند. علائق بانوان را بايد پيدا كرد و بعد از آن اين علائق را در مسير جامعه قرار داد. گام اول بر عهده مشاورين امور بانوان دستگاه ها مي باشد و من شخصا آمادگي لازم براي كمك به اين امور را دارم.

شريعتي در پايان گفت: اعمال نظرات فقط به پست ها معطوف نمي شود، بايد سيستمي در سازمان ها طراحي شود كه زنان در زمينه مشكلات استان مطالعه كنند و نظرات مدوني ارائه دهند، نظرات را بايد كارشناسي گفت تا اعمال شوند.

 

 

 

کد: 29850
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • استاندار خوزستان: بانوان با حضور پررنگ تر خود در اجتماع بستر را برای سپردن مناصب مدیریتی به آنان فراهم کنند
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

 

ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط مقام معظم رهبری

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده

 

 

خانم سیده فرانک موسوی

پیوندهای مفید