1396/12/02
 

 

فهرست مطالب
معرفی کتاب

آموزش خانواده

اخبار
تاریخ: 1395/12/17 نظرات: 0 نظر نمایش: 305 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه کارگروه زنان و خانواده استانداری به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان برگزار شد

جلسه کارگروه زنان و خانواده استانداری به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان برگزار شد

در این جلسه  دانشگاه  علوم پزشکی گزارشی از اجرای طرح مشاوره قبل حین و پس از ازدواج  که درجلسه شهریور  کارگروه با حضور استاندار محترم مصوب شده بود ارائه نمودند.

در این طرح که از مهرماه آغاز شد مشاوره های قبل از ازدواج از 2 ساعت به 4 ساعت افزایش پیدا کرد که شامل چهار مشاوره ی روان شناختی جنسی معنوی و اجتماعی است که طبق نظر سنجی ها در زمینه آگاهی بخشی موثر بوده است درطرح جدید نوشته شده توسط علوم پزشکی آموزشهای ارائه شده با تفکیک افراد از نظر سواد و جنسیت به زیر دیپلم و بالای دیپلم و زن و مرد بصورت جداگانه برگزار می شوند و نیز آموزشهای غیر حضوری مانند ایجاد سایت، ارسال پیامک وتهیه  نشریه های مجازی نیز در نظر گرفته شده است که برای آموزش زوجین طراحی شده است که لازم است در این زمینه بانک اطلاعاتی از زوجین تهیه شود . در این طرح تمام متون آموزشی را بازنگری گردید و مباحث مطابق با آخرین استانداردهای آموزشی بوده است . این طرح 5ساله است که سال اول شامل مشاوره حین ازدواج می باشد و باید برای مشاوره قبل از ازدواج با برگزاری همایش های رایگان ومشاوره های قبل از ازدواج در جهت انتخاب صحیح جهت زوجینی را که قصد ازدواج دارند انجام گردد که پیش نیازی می شود برای سال 97 در زمینه مراقبت های قبل و پس از ازدواج . در نهایت هدف بهداشت افزایش رضایتمندی زناشویی است که بطور غیر مستقیم در امر طلاق موثر است . تا کنون 15 هزار زوج در این طرح مشاوره شده اند .

از مشکلات مطرح شده در اجرای طرح به بحث مکان و فضای مناسب اشاره شد که نقش بسیار مهمی در اجرای طرح دارد .

موسوی سرپرست اداره کل بانوان و خانواده استانداری بیان داشت این طرح در راستای اجرای بند 10 سیاستهای ابلاغ شده مقام معظم رهبری است که دردراز مدت سبب کاهش آمار طلاق و تحکیم بینان خانواده خواهد شد وی ابراز داشتند آمار طلاق در کل استان بالا نیست بلکه در برخی شهرستانها بالا بودن آمار طلاق باعث میشود آمار طلاق استان افزایش پیدا کند که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم درزمینه آگاه سازی جوانان و هدایت آنها در جهت انتخاب صحیح بتوانیم نرخ طلاق را کاهش دهیم   

دکتر ضیغمی بیان داشت این طرح در جهت افزایش مهارتهای زندگی است که باعث رضایتمندی از زندگی زناشویی شده و درنهایت بطور غیر مستقیم باعث کاهش طلاق خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار دکتر حسین زاده دراین جلسه اذعان داشتند طبق مصوبه کشوری در حوزه امور اجتماعی اعتباردر نظر گرفته شده جهت دخالت مستقیم در امر طلاق به بهزیستی تعلق گرفته است در ادامه وی بیان کردند درهر حوزه ای باید به بحث آموزش توجه کرد و بیان داشتند که دراین زمینه با تمام توان حمایت خواهیم کرد و ابراز داشتند در صورتی که کل اعتبار هم به آموزش داده شود باعث آگاهی خواهد شد که در نهایت منجر به پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد  وی ابراز داشتند با وجود کمبود اعتبار و وجود مشکلات زیاد دراین زمینه سعی خواهیم کرد تا اعتبار لازم جهت ادامه طرح تامین گردد.

در ادامه جلسه فرانک موسوی به بحث سند ملی در راستای استیفای حقوق کودک و سیاستهای مقام معظم رهبری  پرداختند طی دستور العملی که در بندهای مختلف مربوط به وزارتخانه های مختلف ارائه شده است و از دستگاههای مرتبط خواستند با مطالعه این سند در جلسه آینده به تقسیم کار و بررسی موضوع پرداخته شود.

مصوب شد در جهت تامین اعتبار برای ادامه اجرای طرح نامه ایی با امضای معاونت سیاسی اجتماعی پیرامون چگونگی ادامه طرح و نیاز سنجی امکانات ، مکان و هزینه انجام طرح به استاندار محترم تنظیم گردد تا اعتبر لازم جهت ادامه کار در اختیار علوم پزشکی قرار گیرد

 

 

کد: 29556
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه کارگروه زنان و خانواده استانداری به ریاست معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان برگزار شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

 

ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط مقام معظم رهبری

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده

 

 

خانم سیده فرانک موسوی

پیوندهای مفید