1396/12/02
 

 

فهرست مطالب
معرفی کتاب

آموزش خانواده

اخبار
تاریخ: 1395/10/05 نظرات: 0 نظر نمایش: 132 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کمیته توسعه اشتغال بانوان برگزار گردید.

کمیته توسعه اشتغال بانوان برگزار گردید.

 

دومین جلسه توسعه اشتغال بانوان به ریاست سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری سرکار خانم موسوی و اعضای کمیته روز شنبه 4/10/ 95 در سالن معاونت سیاسی اجتماعی برگزارشد .

سرکار خانم موسوی درابتدا به بررسی مصوبات جلسه قبل پرداختند و اشاره نمودند به دلیل دغدغه ای که ما پیرامون اشتغال دختران تحصیل کرده داریم سعی کنیم بخشی از طرحها را در محیط های دانشگاه پیرامون اشتغال انجام دهیم .

در ادامه جناب آقای میرانی توضیحاتی در مورد طرحهای زنجیره اشتغال خرد وطرح احیای مشاغل سنتی بیاناتی ارائه نمودند.

در ادامه سرکارخانم یارعلی اظهارنمودند ظرفیتهای خوبی در استان می باشد که زیرساختهای آن مهیا می باشد فقط مستلزم همگرایی بین دستگاههای اجرایی با بخش خصوصی می باشد.

رئیس انجمن کارآفرینان در استان بیان نمودند که بعضی از فرصت ها ی شغلی باید در استان مجدد احیا شوند ودر این زمینه به مشاغل سنتی اشاره کرد که از جمله آنان حصیربافی می باشد که باید در قالب طرح مطرح شود وجهت اجرای آن نیاز به اعتبار مطالعاتی واعتبار اجرایی می باشد .

در ادامه مدیرکل فنی وحرفه ایی جناب آقای سواعدی عنوان نمودند در زمینه فرصت های شغلی آموزشهای لازم به بانوان ارائه گردیده است که تعدادی از آنان باعث ایجاد اشتغال شده اند وی همچنین در حوزه توانمند سازی بانوان تصریح کرد که در سال 95 تعداد 3784 خانم آموزشهای لازم را دیده اند .

سواعدی همچنین به ایجاد فضاهای آموزشی در چند شهرستان از جمله (شوش،باغملک،عین دو،...)که در حال پیگیری است اشاره نمود.

در ادامه مدیرکل فنی وحرفه ایی به ضرورت توسعه اشتغال با رویکرد بخش خصوصی تاکید نمودوافزود که یک راهکار حمایتی برای این موضوع در نظر گرفته شود .

مسئول انجمن کاریابی افزود:برای بخش توانمندی بانوان یک بانک اطلاعاتی ایجاد کنیم تا بتوانیم فرصت های شغلی را شناسایی کنیم .

مسئول طرحهای اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) سازو کارهای اجرایی این نهاد حمایتی را جهت ایجاد اشتغال در زنان سرپرست خانوار را توضیح داد وافزود:که بعد از ثبت اطلاعات ومشخص شدن این آمار به کارآفرینان آموزشهای لازم ارائه می گردد.

کد: 27125
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • کمیته توسعه اشتغال بانوان برگزار گردید.
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

 

ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط مقام معظم رهبری

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده

 

 

خانم سیده فرانک موسوی

پیوندهای مفید