1396/12/02
 

 

فهرست مطالب
معرفی کتاب

آموزش خانواده

اخبار
تاریخ: 1395/10/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 158 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست بانوانشست بانوان شورای شهر سراسر استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شدن شورای شهر سراسر استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد

نشست  بانوانشست  بانوان شورای شهر سراسر استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری خوزستان  برگزار شدن شورای شهر سراسر استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری خوزستان  برگزار شد

سیده فرانک موسوی سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری در این جلسه بیان کرد:  نقش زنان در توسعه به ویژه توسعه سیاسی بسیار اهمیت دارد، چراکه بانوان جایگاه تاثیرگزاری در توسعه دارند.

 

معاون استاندار خوزستان : تقابل و رویارویی جنسیتی مسیر خوبی برای استیفای حقوق زنان نیست /قول مساعد دکتر حسین زاده برای انتصاب فرماندار زن در استان

 

وی در ادامه گفت:  یکی از منابع مهم ثروت ،  نیروی انسانی است که بانوان ما در این زمینه توانمندی های بسیاری دارند ما خواهان آن هستیم که زنان در امور اقتصادی و اجتماعی رشد کنند.

 

موسوی اظهار کرد: موضوعی که ابتدا باید بدان بپردازیم حضور سیاسی بانوان است. شاخص توسعه زنان در امور سیاسی در کشور و بویژه دراستان خوزستان بسیار پایین است. ما انتخابات شورا و ریاست جمهوری را در پیش رو داریم و این مستلزم آن است که ما باید در این زمینه کار کنیم. حضور سیاسی و اجتماعی بانوان حقی است که  جامعه مدنی به  آن ها داده است. مشارکت سیاسی بانوان حق است چرا که جامعه نیاز دارد از شایستگی آن ها استفاده کند.

 موسوی با اشاره به  وجود بیش از 6000 بانو در ترکیب شوراها بیان کرد: این موضوع نشان می دهد اعتماد محلی نسبت به بانوان جلب شده است و این نقطه قوت است. وی افزود: در خوزستان تا کنون نماینده بانو  در مجلس شورای اسلامی نداشته ایم و این مسئله نشان می دهد که ما در مشارکت سیاسی ضعیف عمل کرده ایم و از این جهت سهمی در قوه مقننه نداشته ایم. باید به دنبال راهکارهایی برای مشارکت سیاسی زنان باشیم.

 سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده  استانداری با اشاره به لوازم حضوری  برای حضور و مشارکت زنان تصریح کرد: اگر برنامه های چند ساله توسعه را بررسی کنیم آن نگاه و نگرش جنسیتی به مرور کم شده است و رشد کرده ایم. امیدواریم برنامه ششم توسعه تصویب شود در این صورت ما می توانیم از حقوق خودمان با رعایت انصاف  برخوردار شویم.

 موسوی الزام دیگر برای حضور و مشارکت زنان را افزایش نیروی متخصص و کارشناس برای کسب مهارت های لازم بر شمرد و گفت: ما به دنبال آن هستیم که موانع فرهنگی را برداریم.  اگر عملکرد بانوان شورای شهر مثبت باشد قطعا جامعه به شما اعتماد خواهد کرد.

موسوی با اشاره به دستور کار جلسه که گزارش عملکرد زنان در شورای شهر خودشان و همچنین استفاده از ظرفیت شهرداری ها به نفع زنان بوده است؛ بیان کرد: دکتر شریعتی استاندار خوزستان مکاتبه ای با شهرداری ها در زمینه ساخت پارک  بانوان داشته اند و در این زمینه دستورات لازم را داده اند همچنین ایشان به تشکیل کانون های فرهنگی و اجتماعی که یکی از مکان هایی است که بانوان در آنجا حضور پیدا می کنند و آموزش ها و مهارت هایی از طریق فنی و حرفه ای به بانوان داد ه می شود تاکیید کرده اند.

وی ادامه داد: بازارچه های خود اشتغالی برای بانوان سرپرست خانواده ایجاد شده است، ما انتظار داریم بانوان  شورای شهر پیگیر این موضوع باشند و به مشکلات آن بازارچه رسیدگی کنند.

 وی  به ساختار متفاوت پارک بانوان اشاره کرد و گفت:  این مکان باید دارای سالن های سرپوشیده باشد تا بانوان بتوانند به آسانی مخصوصا در فصول گرم سال به ورزش بپردازند. ما از شما انتظار داریم این مسائل را در شهرهای خود پیگیری کنید.

 موسوی تاکیید کرد: گروها و احزاب سیاسی باید کاندیدای بانو معرفی کنند و از آن ها پشتیبانی کنند.

کد: 27098
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • نشست  بانوانشست  بانوان شورای شهر سراسر استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری خوزستان  برگزار شدن شورای شهر سراسر استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری خوزستان  برگزار شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

 

ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط مقام معظم رهبری

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده

 

 

خانم سیده فرانک موسوی

پیوندهای مفید