1396/12/02
 

 

فهرست مطالب
معرفی کتاب

آموزش خانواده

اخبار
تاریخ: 1395/07/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 193 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه حقوق کودک با حضور دبیر کنوانسیون حقوق کودک دادگستری کشور در استانداری خوزستان برگزار شد

جلسه حقوق کودک با حضور دبیر کنوانسیون حقوق کودک دادگستری کشور در استانداری خوزستان برگزار شد

 موسوی بیان کرد که بحث حقوق کودک چه در اجتماع در ابعاد مختلف یکی از اولویت های کاری اداره کل بانوان و خانواده می باشد و ما باید دراین راستا قدم برداریم که دفاع از حقوق کوک ملموس شود و کودکان ما باید بدانند که هم در خانواده و هم در اجتماع حقوقی دارند که اگر به آن تعرض شد باید چگونه از حق خود دفاع کند و به کجا مراجعه نماید.

در این جلسه که به دعوت اداره کل بانوان استانداری خوزستان تشکیل شد ، سرپرست اداره کل بانوان ، مدیر کل امور اجتماعی و معاون اداره کل بهزیستی و فعالان حقوق کودک حضور داشتند .

وی  با بر شمردن ظرفیت های استان خوزستان از آمار کودکان کار و بازمانده از تحصیل ابراز نگرانی نمود وی اشاره کرد دستگاههای ذیربط مانند آموزش و پرورش و بهزیستی تلاش خود را برای شناسایی افراد بازمانده از تحصیل و بازگرداندن انها به تحصیل داشته اند ولی با این حال موانع و مشکلات زیادی مانع از دستیابی به اهداف مورد نظر شده است .

آقای الوندی دبیر کنوانسیون حقوق کودک تشریح کردند هدف این است دغدغه به همه مسئولین منتقل شود  و نگاه به این موضوع باید تغییر کند کودکانی که به سن تحصیل رسیده اند باید به تحصیل بپردازند کودکان حق تفریح و سرگرمی دارند . و همانطور که دریک خانواده نرمال تصمیم گیری برای کودکان بر اساس مصلحت انجام می گیرد مدد کاران و کارشناسان بهزیستی باید این مصلحت را در نظر بگیرند و گونه ای برخورد کنند که اگر فرزند خودشان در ان جایگاه بود همان تصمیم را می گرفتند . وی ادامه دادند ما وظیفه اجرایی نداریم و ما باید برنامه ریزی کنیم و از ظرفیت های غیر دولتی دراین میان استفاده کنیم از جمله استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و سمن ها  و طبق مصوبه ای که دولت تهیه کرده ا ست کارگروه بانوان و خانواده جایگزین هیات  متناظر حقوق کودک در استان ها تعیین شده است و این حقوق شامل همه کودکان ، مانند کودکان نخبه و ورزشکار و هم می شود . سپس مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان با تشریح وضعیت استان دراین مورد ضمن تاکید بر پیگیری مشکلات و مسائل کودکان کار گفت این مورد باید با اهتمام بیشتری پیگیری شود.

سپس عباسی معاون اداره کل بهزیستی استان نیز گزارشی از آمار در دسترس استان خوزستان و پیگیری های انجام شده دراین زمینه ارائه داد.

کد: 25130
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه حقوق کودک با حضور دبیر کنوانسیون حقوق کودک دادگستری کشور در استانداری خوزستان برگزار شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

 

ابلاغ سیاستهای کلی خانواده توسط مقام معظم رهبری

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده

 

 

خانم سیده فرانک موسوی

پیوندهای مفید