مدیرکل اموربانوان وخانواده استانداری:بانوان کمک شایانی درراه مبارزه با کرونا دارند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: با توجه به نقش راهبردی که زنان در خانه دارند می‌توانند در راه مبارزه با این ویروس کمک شایانی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان، زینب پارسافخر اظهار کرد: متأسفانه این روزها در شرایط بدی قرار داریم و در یکی از بحرانی ترین وضعیت های ممکن از لحاظ شیوع و ابتلا به ویروس منحوس کرونا هستیم.

وی افزود: آنچه در این شرایط بحرانی باید انجام داد، رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی تک تک افراد و تا حد امکان پرهیز از بیرون رفتن های غیر ضروری است که در این میان نقش خانواده ها بسیار پررنگ و حیاتی بوده که زنان به عنوان رکن و پایه اصلی خانواده حکم سفیران و مدافعان سلامت را دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان تصریح کرد: با توجه به نقش راهبردی که زنان در خانه دارند می‌توانند در راه مبارزه با این ویروس کمک شایانی داشته باشند.

پارسافخر عنوان کرد: زنان ایرانی در هر برهه ای ثابت کرده‌اند که از عهده هر نقشی که به آنها سپرده شده یا در هر منصبی که قرار گرفته اند به خوبی برآمده و می‌آیند و نقش پررنگ آنها از ابتدای انقلاب و دوران جنگ در پشت جبهه‌ها تاکنون در سنگر کرونا ثابت کننده این حقیقت است.

وی ادامه داد: زنان ما در دوران کرونا چه به عنوان مادر خانواده چه کادر بهداشت و درمان و معلم خوش درخشیده و حضوری قوی و مقتدر داشتند که جای بسی قدردانی و تقدیر و تشکر دارد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان یادآور شد: از تلاش بانوان پرسنل زحمتکش کادر درمان که به حق در این یک سال و اندی مقتدرانه تا پای جان ایستادگی کرده و علاوه بر نقش مادری و همسری در راه این مبارزه، جانانه حضور داشته اند، نیز‌ تقدیر می کنیم؛ همچنین یاد بانوان شهیده مدافع سلامت و معلمانی که در این راه جان خود را از دست داده‌اند، به ویژه دو بانوی شهیده اخیر زنده یا فاطمه نجم السادات مامای بیمارستان امیرالمومنین اهواز و حمیرا احمدی بهورز شبکه بهداشت شهرستان باغملک که به علت ابتلا به این ویروس منحوس در حین انجام وظیفه جان خود را از دست داده و به مقام شهدای مدافع سلامت نائل آمدند را نیز گرامی می داریم.

پارسافخر بیان کرد: در پایان ضمن یادآوری و درخواست مجدد از تمامی مردم در رعایت تمام نکات بهداشتی در همراهی با کادر درمان و پزشکی، برای همه آرزوی سلامت و تندرستی داشته تا دیگر شاهد خبرهای بد نباشیم.                               

54