بازارچه خود اشتغالی بانوان سرپرست خانوار افتتاح شد

«سیده فرانک موسوی» در حاشیه آئین افتتاحیه بازارچه خوداشتغالی بانوان در منطقه کوی رمضان اهواز، در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: در این بازارچه که ویژه بانوان است زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی، بانوان جامعه معلولان و همچنین بانوان سرپرست خانواری که تحت پوشش نهادی نیستند، به عرضه خدمات و محصولات خود می پردازند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان افزود: این بازارچه با کمک انجمن زنان کارآفرین سبز و با همکاری ویژه شهرداری اهواز و سازمان میادین، به مرحله بهره برداری رسید.

موسوی با بیان اینکه پس از سه ماه با غرفه داران قرارداد منعقد و اجاره بهای بسیار کمی از آنها گرفته می شود عنوان کرد: اجاره بهای غرفه ها با توجه به توان پرداختی بانوان شاغل در بازارچه مشخص می شود تا فشاری به آنها وارد نشود و بتوانند به راحتی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه با همکاری شهرداری اهواز، به منظور شناساندن این بازارچه به مردم از بیلبوردهای سطح شهر، استفاده می شود تصریح کرد: با توجه به قراردادی که با شهرداری اهواز بسته شده، مکان هایی برای ایجاد بازارچه های دیگر ویژه بانوان در اختیار ما قرار خواهند داد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با بیان اینکه از فضای وسط بازارچه می توان برای فعالیت بازارهای روزانه مانند دوشنبه بازار، ویژه بانوان استفاده کرد اذعان داشت: هدف از فعال کردن بازارهای روزانه در وسط بازارچه، ایجاد فضا و شرایط برای فعالیت بانوان دیگر است که بتوانند از آن در جهت تامین معیشت خود استفاده کنند.

این بازارچه به مساحت ۴۵۰ متر و شامل ٢٨ غرفه در کوی رمضان اهواز واقع شده که با راه اندازی آن زمینه اشتغال مستقیم ۶۰ نفر از بانوان کارآفرین و فعال این شهرستان فراهم می شود.

117