جلسه راهبردی طرح توانمند سازی اقتصادی بانوان سرپرست خانوار برگزار شد

موسوی در این جلسه ضمن تاکید بر توانمندسازی بانوان در همه فعالیت ها اظهار کرد: طرح توانمندسازی اقتصادی بانوان سرپرست خانوار با همکاری فرمانداری ها، جهاد دانشگاهی استان و اداره کار و رفاه اجتماعی در دست اجرا است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در خصوص طرح توانمندسازی اقتصادی بانوان و در توضیح بیشتر افزود: این طرح علاوه بر رعایت حقوق زنان، در میزان سلامتی، رفاه، آسایش، رشد اقتصادی و کاهش فقر موثر است.
وی با بیان اینکه این طرح با اولویت بانوان سیل زده اجرایی می شود اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و دختران مجرد بزرگسال بالای ۴۰ سال که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نباشند، اولویت اول طرح توانمندسازی اقتصادی بانوان هستند.
موسوی با اشاره به اینکه بخش اعظم این بانوان شناسایی شده اند خاطر نشان کرد: ابتدا بانوانی که توانمندی اولیه را دارند شناسایی و آموزش دیده می شوند.
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح، زنان و دختران تحت پوشش، در تامین معیشت خود توانمند می شوند تصریح کرد: با آموزش های لازم و جدید، سطح کیفیت تولیدات آنها بالا رفته و سبب فروش بیشتر نیز می شود.
وی با اشاره به اینکه برای فروش محصولات بانوان، پشتیبان هایی در نظر گرفته شده است عنوان کرد: محصولات تولیدی از طریق پشتیبان ها به فروش می رسد، به گونه ای که بازار فروش آنها به طور کامل تضمین شده است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان هدف از اجرای این طرح را افزایش توانایی اقتصادی زنان است ادامه داد: سازمان جهاد دانشگاهی مسئولیت آموزش بانوان، اداره کل امور بانوان کارفرما و اداره کار و رفاه اجتماعی ناظر این طرح هستند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک بتوانیم در زمینه تولیدات خوراکی نیز گام برداشته و گستره تولیدات و توانمندسازی اقتصادی بانوان را افزایش دهیم

120